Uczniowski Klub „Piątka „ powstał przy zespole szkół nr 5 w Wołominie dzięki życzliwości  p. dyrektor Zofii Piwniak w roku 2011.

Dlaczego  działamy przy szkole nr 5, pewnie z tak zwanego sentymentu. Chcielibyśmy pamiętać tą szkołę taką jaką pamiętamy sprzed lat i takie wartości chcemy przekazać wszystkim tym którzy chcą do nas dołączyć – bez względu na wiek. Celem przede wszystkim jest działanie z dziećmi i dla dzieci z tej placówki. Członkami naszego klubu są nauczyciele wychowania fizycznego z tej szkoły  między innymi p. Zbigniew Kułak, Mariusz Stępczyński, byli uczniowie „piątki „ , rodzice którzy działali przez wiele lat przy Radzie Rodziców, instruktorzy harcerstwa,  którzy prowadzili tu swoje drużyny.

Głównym celem jest propagowanie ruchu fizycznego wśród młodych ludzi, ale nie tylko. Wszystkiego co ludzi łączy a nie dzieli, bo podziałów mamy aż nadto.

Dlaczego” Piątka „ ? Nie tylko dlatego, że kojarzy się z miejscem gdzie działamy przede wszystkim dlatego, że piątka to taki szczególny znak. Znak na powitanie – podanie ręki, znak jedności – jesteśmy razem jak te przysłowiowe pięć palców jednej ręki, ręką machamy do siebie na powitanie, ręką dajemy znaki  wtedy kiedy potrzebujemy pomocy.

W swojej działalności chcemy przede wszystkim propagować sport, ale nie tylko. Chcemy zwrócić uwagę, że sport to nie tylko zabawa  i osiąganie szczytów swoich możliwości, chociaż  to w pewnym momencie życia młodego człowieka jest najważniejsze. To nie tylko dążenie do profesjonalizmu i późniejsze czerpanie z tego profitów, ale przede wszystkim  sposób kształtowania postaw. Nie liczy się tylko to, że jesteś najlepszy  na boisku ale to jaki jesteś w życiu – tu bądź najlepszy, taki żebyś nie musiał się wstydzić tego, że nie umiałeś uszanować drugiego człowieka.

Chcemy zwrócić uwagę jak często nie szanujemy się nawzajem , jak często wydaje nam się, że jesteśmy najlepsi i najmądrzejsi  a tak naprawdę nie widzimy tego co pokazuje nam odbicie w lustrze.

Stąd tez powstał pomysł uhonorowania pamięci zapomnianego  płk.  Jarosława Florczaka.

Pułkownik Jarosław Florczak  był związany z Wołominem. Tutaj są jego korzenie. Uczył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Wołominie był także zawodnikiem klubu siatkarskiego Huragan. W naszym mieście kształtował się jako patriota, sportowiec, człowiek czynu i odpowiedzialności. To zdobyte tu doświadczenia i umiejętności zdecydowały o wyborze jego drogi życiowej i zawodowej. To stąd wyniósł zasadę, że należy z siebie dawać wszystko.

Pierwszy turniej który zorganizowaliśmy był przede wszystkim wydarzeniem sportowym dla chłopców z klas IV,V,VI trenujących piłkę siatkową w Zespole Szkół nr 5  i zaproszonych licznych gości. Samych zawodników gościliśmy około stu nie licząc gości oficjalnych.

Mamy nadzieję na zorganizowanie kilku innych przedsięwzięć które połączą różne środowiska. Chcemy działać tak, żebyśmy byli razem. Wołomin to niewielkie miasto, ale pełne możliwości.

Sponsorzy

Partnerzy